Sparing: Ajax Amsterdam - RB Lipsk 5-1

Ajax Amsterdam, przeciwnik Legii Warszawa w 1/16 finału Ligi Europejskiej, rozgromił w meczu towarzyskim wicelidera Bundesligi, RB Lipsk aż 5-1 (3-0). Spotkanie odbyło się w portugalskiej miejscowości Albufeira.

Liga Europejska - sprawdź terminarz, wyniki oraz tabele!

Trzy bramki dla Ajaksu zdobył Amin Younes (w 21., 39. i 46. minucie), a po jednej Kasper Dolberg (37.) i Anwar El Ghazi (81.).

Honorowe trafienie dla Niemców z Lipska uzyskał David Selke, który wpisał się na listę strzelców w 63. minucie.

Dla Holendrów był to ostatni sprawdzian przed powrotem na ligowe boiska. Za tydzień, Ajax zagra z FC Zwolle w Eredivisie. RB Lipsk do ligowej rzeczywistości wróci dopiero za dwa tygodnie. Wcześniej zagra jeszcze sparing z Glasgow Rangers.

Spotkania Legii z Ajaksem w 1/16 finału LE zaplanowano na 16 i 23 lutego, gospodarzem pierwszego będą mistrzowie Polski.

Legia zajęła trzecie miejsce w grupie Ligi Mistrzów i dzięki temu awansowała do 1/16 finału Ligi Europejskiej. Ajax wygrał swoją grupę w tych rozgrywkach.

Dowiedz się więcej na temat: Ajax Amsterdam | RB Lipsk | Amin Younes