Reklama

Reklama

Sneijder i van der Vaart wracają do składu Holandii

Wesley Sneijder (Galatasaray Stambuł) i Rafael van der Vaart (Hamburger SV) wracają do piłkarskiej reprezentacji Holandii po dłuższej nieobecności. Trener Louis van Gaal powołał ich na mecze eliminacji mistrzostw świata z Estonią i Rumunią (gr. D).

Kapitan reprezentacji Sneijder z powodu kontuzji nie wystąpił w dwóch październikowych spotkaniach kwalifikacyjnych oraz towarzyskich meczach przeciw Niemcom i Włochom.

Teraz powoli powraca do formy po blisko czteromiesięcznej przerwie. Pauza spowodowana była nie tylko urazem, ale też zmianą klubu. W zimowym oknie transferowym przeszedł z Interu Mediolan do Galatasarayu. Nie mógł dojść do porozumienia z władzami mediolańskiego zespołu. Nie chciał się zgodzić na przedłużenie kontraktu o rok, do 2016 roku - przy tej samej kwocie zarobków. Został za to odsunięty od pierwszego zespołu. W reprezentacji rozegrał 84 spotkania. Jest wicemistrzem świata z 2010 roku

Reklama

Problemy ze zdrowiem miał także van der Vaart. Na początku stycznia w trakcie sparingu niemieckiego klubu z FK Lokomotiw Taszkent poczuł ból mięśnia czworogłowego i opuścił murawę po 35 minutach. Była to już jego druga kontuzja w krótkim czasie. Pierwsza, także mięśnia, zmusiła go do sześciotygodniowej przerwy.

Holandia jest liderem tabeli grupy D. Wygrała wszystkie cztery mecze.

Zobacz terminarz i tabelę grupy D

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama