Reklama

Reklama

Smuda w PZPN. Kontrakt prawie gotowy

Polski Związek Piłki Nożnej podpisze kontrakt z selekcjonerem Franciszkiem Smudą prawdopodobnie pod koniec grudnia. W czwartek doszło w Warszawie do spotkania władz PZPN z trenerem reprezentacji.

"Umowę podpiszemy prawdopodobnie pod koniec grudnia. Jest pewien zarys kontraktu i z pewnością nie będzie spornych punktów. Na razie Franciszek Smuda jest trenerem KGHM Zagłębia Lubin, bo my, jako związek, chcemy być fair wobec klubu" - powiedział sekretarz generalny PZPN Zdzisław Kręcina.

Smuda zdążył już poprowadzić drużynę narodową w dwóch spotkaniach - z Rumunią (0:1) i Kanadą (1:0). W czwartek szkoleniowiec reprezentacji i Zagłębia przyjechał do stolicy, by spotkać się z członkami zarządu związku.

Reklama

Kręcina odniósł się również do wyroku Sądu Okręgowego w Szczecinie, który unieważnił uchwały ubiegłorocznego Walnego Zgromadzenia Zachodniopomorskiego ZPN. Uprawomocnienie wyroku może być podstawą do unieważnienia wyborów PZPN - szefem związku został wówczas Grzegorz Lato.

"To nie ma znaczenia dla zjazdu PZPN (20 grudnia - przyp. red), bowiem w momencie, kiedy on się odbywał, nie mieliśmy takiej wiedzy. Być może będą konsekwencje dla Zachodniopomorskiego ZPN, ale nie dla PZPN. To był wyrok w pierwszej instancji, jest jeszcze droga odwoławcza. Na dziś jest status quo, czyli nic się nie zmienia" - stwierdził.

Przez PZPN Grzegorz Lato nie chciał skomentować tej sprawy.

W piątek szczeciński Sąd Okręgowy unieważnił wybór Jana Bednarka na stanowisko prezesa ZZPN, a także wybór pozostałych organów Zachodniopomorskiego ZPN: zarządu, Komisji Rewizyjnej, Sądu Koleżeńskiego oraz delegatów wojewódzkich na zjazd PZPN.

CZYTAJ TAKŻE:

Smuda gościem INTERIA.PL: Nikogo nie małpuję

Za co żona złości się na Franza Smudę

Lato: Smuda poprowadzi kadrę na Euro 2012

Dowiedz się więcej na temat: nozna | reprezentacja | Franciszek Smuda | lato | PZPN

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje