Reklama

Reklama

Smuda nie przekonał Polanskiego do kadry

Eugen Polanski podjął decyzję, na którą od dłuższego już czasu czekał trener piłkarskiej reprezentacji Polski Franciszek Smuda. Urodzony w Sosnowcu 24-letni pomocnik nie chce grać w biało-czerwonych barwach.

"Nie wyobrażam sobie gry dla Polski. Nie pozwala mi na to moje sumienie oraz sytuacja, w której się znajduję. Za długo żyję już w Niemczech i za często miałem na sobie koszulkę tego kraju. Poinformowałem o tym już trenera Smudę, który zaakceptował moją decyzję" - powiedział Polanski, który od 2005 roku występuje w reprezentacji Niemiec do lat 21 i jest jej kapitanem.

Zawodnik beniaminka Bundesligi FSV Mainz był od dłuższego czasu w kręgu zainteresowań Franciszka Smudy.

Selekcjoner reprezentacji Polski liczy na to, że do gry w kadrze przekona Roberta Acquafrescę, zawodnika włoskiego klubu Genoa FC. Matka Acquafresci jest Polką pochodzącą z Giżycka, natomiast ojciec - Włochem. Wychowanek Torino grał w reprezentacjach młodzieżowych Włoch, a także reprezentował Italię na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Acquafresca wciąż - według nowych przepisów FIFA - może wybrać barwy, które ma zamiar reprezentować.

Reklama

W orbicie zainteresowań Smudy jest także piłkarz Werderu Brema Sebastian Boenisch, który urodził się w Gliwicach.

Czytaj również:

Polanski a sprawa polska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje