Reklama

Reklama

Słynny włoski trener piłkarski Marcello Lippi zakończył karierę

Trener Marcello Lippi, pod którego wodzą włoscy piłkarze zdobyli w 2006 roku mistrzostwo świata, zakończył karierę. 72-letni szkoleniowiec ostatnio prowadził reprezentację Chin, z którą rozstał się w listopadzie ubiegłego roku.

Lippi dwukrotnie współpracował z drużyną narodową Chin. Po raz pierwszy od października 2016 do stycznia 2019 roku. Wrócił na stanowisko po czterech miesiącach, a po niespełna pół roku ponownie zrezygnował. Potem już nie szukał nowego pracodawcy. Teraz potwierdził, że jako szkoleniowiec przeszedł już na emeryturę, ale nie przesądził, że już na dobre odchodzi ze świata futbolu.

Reklama

"Jeśli chodzi o zawód trenera, to jest to zdecydowanie koniec. Naprawdę. Wystarczy już. Może mógłby się przydać w innej roli, zobaczymy. Nie podejmę jednak się niczego przed wiosną" - podkreślił na antenie RadioSportiva.

Reprezentację Italii także prowadził dwa razy - w latach 2004-06 i 2008-10. Największy sukces odniósł z nią 14 lat temu, gdy wraz z podopiecznymi triumfował w mundialu.

Do 2010 roku pracował wyłącznie w ojczyźnie. Łącznie osiem lat był trenerem Juventusu Turyn (1994-99 i 2001-04), z którym pięć razy wywalczył mistrzostwo Włoch, a w sezonie 1995/96 wygrał Ligę Mistrzów. Pracował także m.in. w Interze Mediolan (1999-2000). Poza Italią był trenerem jedynie w Chinach. Najpierw trafił tam jako szkoleniowiec klubu Evergrande Kanton, a potem przejął drużynę narodową.

an/ co/

Dowiedz się więcej na temat: Marcello Lippi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje