Reklama

Reklama

Słynny piłkarz prawomocnie skazany za gwałt. Dziewięć lat odsiadki

Brazylijski piłkarz Robinho, uczestnik mistrzostw świata w 2006 i 2010 roku, wyczerpał wszelkie możliwości apelacji, łącznie z kasacją i jest w związku z tym prawomocnie skazany za gwałt. Sądy nie miały wątpliwości, że w 2013 roku wraz z pięcioma kolegami zgwałcił kobietę w garderobie klubu rozrywkowego.

Do zdarzenia doszło w styczniu 2013 roku w Sio Cafe, nocnym klubie w Mediolanie. Robinho wraz z pięcioma kolegami uczestniczył tam w gwałcie zbiorowym na obchodzącej swe urodziny Albance, za co sądy prawomocnie go skazały. Pozostaje teraz pytanie, czy uda się wyegzekwować karę. Była gwiazda brazylijskiej piłki pozostaje w swej ojczyźnie, odsiadka czeka na niego we Włoszech.

Robinho skazany za gwałt. Co z karą?

Robinho bronił się, twierdząc że kobiety nie zgwałcił. Za jej zgodą i bez świadków uprawiał z nią seks oralny. Sądy były innego zdania - w 2017 roku Brazylijczyk został skazany, w 2020 roku oddalono jego apelację. Oddalono stanowczo, z uzasadnieniem że mężczyźni nie tylko zgwałcili Albankę, ale ją do tego upokorzyli. Dowodem miały być rozmowy przeprowadzane między mężczyznami po fakcie, których treść ustalono dzięki podsłuchom. Wyrok 9 lat więzienia został utrzymany.

Reklama

Na razie nie wiadomo, czy włoskie władze wystąpią do Brazylii z wnioskiem o deportację Robinho. Mogą też wystąpić o wsadzenie go do więzienia w jego ojczyźnie.

Robinho był też oskarżany o gwałt w czasie, gdy grał w Manchesterze City. Sprawę wtedy umorzono. Piłkarz jest wielokrotnym reprezentantem Brazylii z lat 2007-2013, uczestnikiem dwóch mundiali, na których rozegrał osiem spotkań i strzelił dwa gole (z Chile i Holandią w 2010 roku). Reprezentował barwy FC Santos (dlatego widziano w nim następcę Pele), Atletico Mineiro, Realu Madryt, Manchesteru City, AC Milan czy klubów tureckich.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy