Reklama

Reklama

Sławomir Peszko blisko Wieczystej Kraków

To może być jeden z najbardziej zaskakujących transferów w ostatnich latach. Sławomir Peszko, jeszcze niedawny reprezentant Polski, jest blisko przejścia do występującej w lidze okręgowej Wieczystej Kraków.

Za kulisami potencjalnego sensacyjnego transferu 35-letniego "Peszkina" stoi biznesmen Wojciech Kwiecień, który nie żałuje pieniędzy na zbudowanie silnej drużyny Wieczystej. 

Kwiecień, który sympatyzuje też z Wisłą Kraków, był w zeszłym roku zaangażowany w sprowadzenie Peszki do "Białej Gwiazdy" na półroczne wypożyczenie. Wygląda na to, że współpraca obu panów może mieć swój ciąg dalszy.

We wtorkowy wieczór na Facebookowym profilu "Klub Przyjaciół Wisły Kraków" pojawiło się zdjęcie trenera Przemysława Cecherza oraz właśnie Sławomira Peszki. Szkoleniowiec nie ukrywa, że rozmowy są prowadzone.

- W spotkaniu z Peszką uczestniczyli działacze klubu i ja. Dziś jeszcze nie doszliśmy do porozumienia, daliśmy sobie czas do namysłu. Myślę, że wszystko się powinno wyjaśnić w ciągu dwóch najbliższych dni. Oczywiście chcielibyśmy pozyskać byłego reprezentanta kraju. Sławek też jest "na tak" - powiedział trener "Dziennikowi Polskiemu".

Reklama

Peszko był w ostatnim czasie zawodnikiem Lechii Gdańsk, z którą zimą rozwiązał kontrakt z powodu opóźnień w realizacji finansowych zobowiązań klubu. 

35-letni skrzydłowy był piłkarzem Lechii od 2015 roku, z półroczną przerwą na wypożyczenie do Wisły Kraków. Wcześniej pomocnik występował w takich klubach jak 1. FC Koeln, Parma Calcio, Wolverhampton Wanderers, Lech Poznań oraz Wisła Płock.

Po mundialu w 2018 roku Peszko ogłosił zakończenie kariery reprezentacyjnej, choć jest wątpliwe, by selekcjoner Jerzy Brzęczek zamierzał w dalszym ciągu powoływać go do reprezentacji. W kadrze Peszko rozegrał 44 spotkania, zdobył dwie bramki.

WG

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje