Siedem goli na Widzewie!

Widzew Łódź wygrał u siebie z Odrą Wodzisław Śl. 4:3 (1:0) w sobotnim spotkaniu 18. kolejki piłkarskiej Orange Ekstraklasy.

Gospodarze po raz ostatni na własnym stadionie wygrali z Odrą 22 października 2000 roku. Z czterech kolejnych spotkań rozegranych na stadionie Widzewa Odra wygrała trzy razy, a jedno zakończyło się bezbramkowym remisem.

Gospodarze wyszli na boisko w koszulkach z napisem: "Widzew można ugiąć, ale nie można go złamać", nawiązujących do nałożonej na klub kary degradacji za czyny korupcyjne i zapowiedzianej przez działaczy Widzewa walki z Wydziałem Dyscypliny PZPN.

Pierwsza połowa nie zapowiadała emocji, jakie piłkarze zgotowali kibicom w końcowej fazie pojedynku. Do 30. minuty lepiej prezentowała się Odra, jednak Arkadiusz Aleksander i dwukrotnie Micanski nie potrafili pokonać dobrze dysponowanego Bartosza Fabiniaka.

Skuteczniejszy był Widzew, który w 31. minucie objął prowadzenie. Marcin Malinowski w polu karnym sfaulował Macieja Kowalczyka i poszkodowany sam wymierzył sprawiedliwość wykorzystując jedenastkę.

Prawdziwe emocje rozpoczęły się w 61. minucie, kiedy to Iljan Micanski strzałem z pięciu metrów doprowadził do wyrównania. Był to początek prawdziwej kanonady. W 77. minucie gospodarze ponownie objęli prowadzenie po celnym uderzeniu Mindaugasa Panki. Cztery minuty później przepięknym uderzeniem z rzutu wolnego trzecią bramkę dla Widzewa zdobył Tomasz Lisowski.

Odra starała się walczyć do końca, jednak na trafienie Micanskiego w 84. minucie Widzew błyskawicznie odpowiedział golem Piotra Kuklisa. Festiwal strzelecki zakończył w 88. minucie Jan Woś, pokonując Fabiniaka strzałem z 20 metrów.

Widzew Łódź - Odra Wodzisław Śl. 4:3 (1:0)

Bramki: 1:0 Maciej Kowalczyk (31-karny), 1:1 Ilijan Micanski (67), 2:1 Mindaugas Panka (77), 3:1 Tomasz Lisowski (81), 3:2 Ilijan Micanski (84), 4:2 Piotr Kuklis (85), 4:3 Jan Woś (88).

Żółta kartka - Widzew Łódź: Piotr Stawarczyk, Mindaugas Panka, Tomasz Lisowski. Odra Wodzisław Śl.: Jacek Kowalczyk, Jan Woś, Bartosz Hinc, Marcin Malinowski. Sędzia: Mariusz Podgórski (Wrocław). Widzów 5 500.

Widzew: Bartosz Fabiniak - Sławomir Szeliga, Wojciech Szymanek, Piotr Stawarczyk, Robert Kłos (73. Przemysław Oziębała) - Adrian Budka, Łukasz Juszkiewicz, Mindaugas Panka, Tomasz Lisowski - Piotr Grzelczak (64. Łukasz Mierzejewski), Maciej Kowalczyk (82. Piotr Kuklis).

Odra: Adam Stachowiak - Witold Cichy, Jacek Kowalczyk, Marcin Malinowski, Bartosz Hinc (90. Dariusz Dudek) - Sławomir Szary, Jacek Kuranty, Ilijan Micanski, Jan Woś, Jakub Biskup (56. Daniel Rygel) - Arkadiusz Aleksander (56. Bartłomiej Socha).

Dowiedz się więcej na temat: Łódź | Mindaugas Panka | Kowalczyk | widzew łódź | Odra | Widzew