Reklama

Reklama

Shilton: Rooney powinien zrezygnować z kadry Anglii

Wayne Rooney nie rezygnuje jeszcze z występów w reprezentacji Anglii, choć legenda "Trzech Lwów" Peter Shilton uważa, że powinien odejść po Euro 2016. Inaczej myśli David Beckham.

Shilton to rekordzista pod względem liczby występów w kadrze Anglii (125).

30-letni Rooney kilka dni temu zapowiedział, że będzie w zespole angielskim do zakończenia MŚ 2018. W niedzielę rozegrał 116. mecz w reprezentacji (w eliminacjach MŚ przeciw Słowacji, wygranym 1-0) i został tym samym zawodnikiem z pola z największą liczbą spotkań, wyprzedzając legendarnego Beckhama (115).

- Powinien zrezygnować po Euro. Nie mówię tego dlatego, że może złamać mój rekord. Patrzę tylko na grę - jeśli będzie w formie, to wszystko OK. Nie jest dla mnie napastnikiem, ale nie widzę w nim też pomocnika. Podawanie piłek nie jest w jego wykonaniu efektywne - powiedział dobitnie 66-letni Shilton, który bramki Anglii bronił w latach 1970-1990.

Reklama

David Beckham po występie kapitana w meczu przeciw Słowacji skierował natomiast do niego ciepłe słowa i gratulacje na portalu społecznościowym.

"Każde dziecko na świecie, które kocha piłkę nożną, marzy o ubraniu koszulki narodowej i reprezentowaniu kraju, który kocha. Kontynuuj to do momentu, gdy uznasz, że nie jesteś w stanie dać już więcej. Gratulacje, kolego" - napisał Beckham.

Po raz pierwszy w seniorskiej drużynie Rooney zagrał w wieku 17 lat. Wystąpił w trzech ME (2004, 2012 i 2016) oraz w tyluż turniejach czempionatu globu (2006, 2010 i 2016). W 116 spotkaniach w reprezentacji Anglii strzelił 53 gole.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje