Serie A: Porażka Romy!

AS Roma poniosła niespodziewaną porażkę, ulegając na wyjeździe Brescia Calcio 0:1 w 19. kolejce włoskiej ekstraklasy piłkarskiej.

Podopieczni Fabio Capello mogą więc stracić dystans (obecnie 2 punkty) do prowadzącego AC Milan, który w niedzielę zagra w Bolonii.

Decydująca o losach meczu okazała się sytuacja z 42. minuty. Samuel ewidentnie sfaulował w polu karnym Del Nero i prowadzący to spotkanie pan Bolognino z Mediolanu podyktował jedenastkę dla gospodarzy. Karnego na gola zamienił Bachini, choć Pelizzoli wyczuł jego intencję. W II połowie gospodarzom udało się dowieźć do końca meczu cenne zwycięstwo.

W innym sobotnim spotkaniu Reggina pokonała Empoli 2:0 dzięki dwóm trafieniom z rzutów karnych, które skutecznie wykonywali Cozza i Di Michele.