Serie A: Milan - Juventus 1:1

W meczu na szczycie włoskiej Serie A, AC Milan zremisował na San Siro z Juventusem Turyn 1:1. Prowadzenie dla "rossoneri" uzyskał Jon Dahl Tomasson w 65. minucie spotkania. Wyrównał 7 minut przed końcem Marco di Vaio.

Milan i Juventus z 20 punktami przewodzą w tabeli włoskiej ekstraklasy. Oba zespoły nie przegrały jeszcze w tym sezonie.

Pierwsza część meczu to pokaz prawie bezbłędnej gry obu drużyn. Gdy nie ma błędów, nie ma też bramek i w pierwszych 45 minutach widzowie nie zobaczyli żadnego gola.

Po przerwie Milan zaczął grać szybciej i w 65. minucie Juventus popełnił pierwszy błąd. Wykorzystał go Duńczyk Tomasson, który z bliska pokonał Buffona.

Juventus na błąd Milanu czekał do 83. minuty. Wtedy to Trezeguet odegrał piłkę do Di Vaio, a ten z woleja lewą nogą, z ponad 20 metrów nie dał szans na obronę Didzie. Piłka po strzale napastnika Juve leciała z prędkością 128 km/h.

W drugim sobotnim meczu Udinese uległo na własnym stadionie Lazio Rzym 1:2. Prowadzenie dla gości zdobył w 17. minucie uderzeniem głową Bernardo Corradi. Do wyrównania doprowadził już 10 minut później fantastycznym strzałem spoza pola karnego Vincento Iaquinta.

Gola na wagę trzech punktów zdobył w 33. minucie Simone Inzaghi, który dobił piłkę po mocnym uderzeniu z dystansu Stankovicia.