Serie A. AC Milan - Lecce 2-2. Gol Krzysztofa Piątka

Stefano Poli nie wygrywa w swoim debiucie. AC Milan remisuje z Lecce 2-2. Jedną z bramek dla "Rossonerich" zdobył Krzysztof Piątek, dla którego jest to pierwszy gol z gry w tym sezonie.

Sytuacja przed którą stoi Stefano Poli zdecydowanie jest bardzo ciężka. AC Milan znajduje się w ogromnych tarapatach. W klubie źle funkcjonuje nie tylko pion sportowy, ale również strona finansowa nie napawa optymizmem. W tygodniu "La Gazzetta dello Sport" pisała, że jednym z najważniejszym zadań dla nowszego szkoleniowca jest odblokowanie Krzysztofa Piątka. Polski napastnik nie został jednak wybrany do pierwszego składu.

Mecz, pomimo prawie 50 tysięcznej publiki miał odbyć się w ciszy. Przynajmniej do tego wzywali najbardziej zagorzali fanatycy klubu z Mediolanu, dając w ten sposób sprzeciw wobec działaniom włodarzy Milanu.

Spotkanie o wiele lepiej rozpoczęli piłkarze AC Milan. Już w 2. minucie spotkania Rafael Leao świetnie przedarł się w pole karne i spróbował oddać strzał wewnętrzną częścią buta. Napastnikowi nie udało się jednak odpowiednio podkręcić piłki i Vasconelos Gabriel nie miał problemów z interwencją.

Portugalczyk był w gazie i po minucie wykonał bardzo podobny rajd w pole karne Lecce. Tym razem zdecydował się na strzał po ziemi, po którym piłka trafiła w boczną siatkę.

W pierwszym kwadransie spotkania zdecydowanie lepiej prezentowali się podopieczni Poliego. W 12. minucie meczu Lucas Biglia znalazł się z piłką w polu karnym i próbował dogrywać z bardzo ostrego kąta wzdłuż linii bramkowej. Pierwsza próba została zablokowana przez bramkarza, a drugą natomiast przepisowo zablokował obrońca.

Milan przez długi czas nie opuszczał połowy gości i minutę później bliski zdobycia bramki był Hakan Calhanoglu. Turecki piłkarz oddał bardzo mocny strzał z dystansu, a piłka przeleciała minimalnie nad słupkiem. Chwilę później Calhanoglu znalazł się przed kolejną szasną na zdobycie gola i tym razem trafił do siatki. W 20. minucie spotkania bardzo precyzyjną piłkę z okolic środka boiska posłał Biglia, Turek przyjął futbolówkę, obrócił się pomimo asysty dwóch obrońców i pięknym strzałem pokonał Gabriela.

Stefano Poli odmienił grę "Rossonerich" i nawet mając na uwadze, że grali z teoretycznie słabszą drużyną, to Milan momentami wyglądał imponująco. Z dobrej strony pokazał się także ostatni z tworzących trójkę atakujących Milanu - Suso. Hiszpan oddał dwa groźne strzały z dystansu, jednak tym razem nie udało się pokonać bramkarza Lecce.

Gościom udało się oddać jeden celny strzał na bramkę pod koniec pierwszej połowy. Filippo Falco uderzył z dystansu, jednak piłka poszybowała w środek bramki i nie miał z nią problemów Gianluigi Donnarumma.

AC Milan miał również swoje okazje na początku drugiej połowy. Do bramki ponownie nie udało się trafić Leao, a już po chwili sędzia podyktował rzut karny dla Lecce za zagranie piłki ręką w polu karnym. Do "jedenastki" podszedł Khouma Babacar. Donnarummie udało się obronić uderzenie, lecz nie dał rady również wybronić dobitki.

Lecce po zdobyciu bramki nabrało trochę pewności i podopieczni Fabio Liveraniego zaczęli dłużej utrzymywać się na połowie Milanu. W 69. minucie spotkania udało się im wymienić kilka groźnych podań przed polem karnym gospodarzy i po jednym z nich piłka omal nie trafiła Biglii w polu karnym.

Gospodarze spotkania stracili polot z pierwszej połowy i nie dominowali już tak znacząco. Stefano Poli bardzo szybko zareagował na boiskowe wydarzenia i po niemal 20 minutach drugiej części gry na boisku zameldowali się Krzysztof Piątek i Rade Krunic.

Emocje udzielały się również trenerom. W 79. minucie meczu szkoleniowiec Lecce - Liverani został ukarany za dyskusję czerwoną kartką przez sędziego i resztę spotkania musiał oglądać z poziomu trybun.

Najgroźniejszym piłkarzem Milanu nadal był jednak Calhanoglu. W 72. minucie spotkania oddał kolejny groźny strzał z dystansu i piłka minimalnie minęła słupek bramki Gabriela. "Rossoneri" atakowali coraz śmielej i już po ośmiu minutach Milan podwyższył wynik spotkania. Akcję ponownie zainicjował turecki pomocnik, który świetnie wdarł się w pole karne i zagrał w stronę Piątka. Polskiemu napastnikowi nie zostało nic innego jak dopełnić formalności i umieścić futbolówkę w siatce. Dla Piątka była to pierwsza bramka z gry w tym sezonie Serie A.

W końcowych 10 minutach spotkania obie drużyny grały bardzo szybko i próbowały sobie stwarzać sytuacje do zdobycia bramki. Udało się to drużynie Lecce w 92. minucie spotkania. Marco Calderoni oddał bardzo precyzyjny strzał z dystansu, nie dając szans Donnarummie.

8. kolejka Włochy - Serie A
2019-10-20 20:45 | Stadion: Stadio Giuseppe Meazza | Widzów: 48703 | Arbiter: F. Pasqua
Luca Rossettini76′
 20′ Hakan Calhanoglu
Filippo Falco46′
85′ Lucas Biglia
Žan Majer44′ 64′
80′ Franck Yannick Kessié
Marco Mancosu
67′ Lucas Tolentino Coelho de Lima
Andrea Tabanelli
Jesus Joaquin Fernandez Saenz de la Torre
Panagiotis Tachtsidis
67′ Rafael Alexandre Conceição Leão
Jewhen Szachow
67′ Rade Krunić
Diego da Silva Farias46′
Fabio Borini
Andrea La Mantia
67′  81′ Krzysztof Piątek