Reklama

Reklama

Sergio Markarian nie jest już selekcjonerem Peru

Urugwajski trener piłkarskiej reprezentacji Peru Sergio Markarian zrezygnował z tej funkcji. Jego podopieczni nie awansowali do mistrzostw świata 2014 w Brazylii, zajmując siódme miejsce w strefie Ameryki Południowej.

Markarian, który 1 listopada kończy 69 lat, odrzucił ofertę pozostania na stanowisku trenera Peruwiańczyków. "Cały czas podkreślałem, że jeśli nie wywalczymy awansu, nie będę kontynuował pracy. I to właśnie nastąpiło" - powiedział trener.

Doświadczony Urugwajczyk prowadził w przeszłości kluby m.in. z Paragwaju, Chile, Peru, Grecji i Meksyku. W 2002 roku awansował z reprezentacją Paragwaju do mistrzostw świata, ale nie poprowadził drużyny na mundialu. Został zwolniony jeszcze pod koniec eliminacji i zastąpiony przez Cesare Maldiniego.

Reklama

Z kadrą Peru pracował od lipca 2010 roku. Największy sukces odniósł w 2011 roku, gdy awansował do półfinału Copa America.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL