Serbia - Walia 1-1 w el. MŚ. Asysta Aleksandara Prijovicia

Były napastnik Legii Warszawa - Aleksandar Prijović zaliczył asystę w debiucie w reprezentacji Serbii i przyczynił się do remisu swojej ekipy w starciu z Walią (1-1) o punkty eliminacji piłkarskich mistrzostw świata.

Grupa D el. MŚ - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

Walijczycy grali osłabieni brakiem swojego lidera - Garetha Bale'a, który pauzował z powodu żółtych kartek.

Serbowie atakowali i spychali rywali w ich pole karne. Walijczycy bronili się, choć mieli coraz większe problemy. W 28. minucie bliski zdobycia gola był Filip Kostić.

W 34. minucie Walijczycy rozgrywali rzut wolny tuż zza bocznej linii pola karnego. Nerwów na wodzy nie utrzymał Luka Milivojević i szarpnął za koszulkę wyskakującego do "główki" Sama Vokesa. Sędzia był czujny i zauważył faul. Decyzja mogła być tylko jedna - rzut karny! "Jedenastkę" na gola zamienił Aaron Ramsey. Lekko, ale precyzyjnie podciął piłkę i trafił tuż przy słupku. Bramkarz rzucił się z drugą stronę i był bez szans.

Krótko po zmianie stron Serbowie domagali się od sędziego podyktowania rzutu karnego. Piłka po wrzutce Duszana Tadicia trafiła w rękę jednego z piłkarzy gości, ale arbiter uznał, że było to zupełnie przypadkowe zagranie.

W 66. minucie na boisku pojawił się były napastnik Legii Warszawa - Aleksandar Prijović. Debiutant w kadrze już siedem minut później zaliczył asystę. Piętą zagrał do Aleksandara Mitrovicia, a ten mocnym strzałem z bliska nie dał szans bramkarzowi. Mitrović miał świetną okazję, aby w 88. minucie zapewnić swojemu zespołowi trzy punkty, ale spudłował "główkując".

Pierwsze spotkanie obu zespołów w Cardiff zakończyło się remisem 1-1.

We wcześniej rozegranych niedzielnych meczach grupy D Irlandia zremisowała z Austrią 1-1, a Mołdawia z Gruzją 2-2.