Reklama

Reklama

Sepp Blatter w szpitalu

Szef FIFA Sepp Blatter trafił do szpitala na badania. Jego prawnik zapewnił, że to nic poważnego.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

- Ponieważ były pytania ze strony mediów, informuję, że prezydent Blatter znajduje się w szpitalu na badaniach lekarskich. Czuje się dobrze i wkrótce spodziewany jest w domu - oświadczył jego amerykański adwokat Richard Cullen z firmy McGuireWoods, cytowany przez agencję Reuters.

Niektóre zagraniczne agencje informują natomiast, że Szwajcar przechodzi badania lekarskie, ale nie przebywa w szpitalu. Powołują się na jego rzecznika prasowego Klausa Stoehlkera. Blatter ma znajdować się pod nadzorem medycznym w swoim domu.

Reklama

Zawieszony na 90 dni prezydent FIFA ma problemy zdrowotne prawdopodobnie związane ze stresem. Lekarze zalecają mu spokój i relaks.

- On znajduje się pod ogromną presją z wielu stron, co może być trochę trudne dla człowieka, który nie jest najmłodszy - przyznał Stoehlker.

Szwajcar skończył w marcu 79 lat.

W październiku Blatter został zawieszony na 90 dni przez Komisję Etyki FIFA. Wiadomo, że 26 lutego odbędą się wybory nowego prezydenta Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej.

Przyspieszona elekcja to efekt afery korupcyjnej. FIFA jest w kryzysie od końca maja, kiedy przed kongresem w Zurychu szwajcarska policja - we współpracy z prokuraturą amerykańską - zatrzymała siedmiu prominentnych działaczy i postawiła im zarzuty. Sprawa dotyczyła możliwych nadużyć przy wyborze gospodarzy mistrzostw świata w 2018 i 2022 roku. Kilka dni później na kolejną kadencję wybrano kierującego organizacją od 1998 roku Blattera.

Jednak naciskany przez media, opinię publiczną i innych działaczy Blatter zapowiedział, że poda się do dymisji w lutym 2016 roku.

Początkowo Blattera oficjalnie nie wiązano ze śledztwem w sprawie korupcji w FIFA, ale 25 września prokuratura w Szwajcarii poinformowała, że wszczęła przeciwko niemu postępowanie karne. Tego dnia przeszukano siedzibę FIFA w Zurychu, w tym gabinet jej szefa, który jest podejrzany o niewłaściwe zarządzanie m.in. majątkiem organizacji.

Prokurator generalny poinformował również, że Blatter mógł przekazać nielegalnie dwa miliony franków szwajcarskich (ok. 7,7 mln zł) prezydentowi UEFA Michelowi Platiniemu. Obaj zostali zawieszeni na 90 dni przez Komisję Etyki FIFA.

Dowiedz się więcej na temat: Sepp Blatter | FIFA | Afera w FIFA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje