Reklama

Reklama

Sepp Blatter rozważa dalszą pracę w FIFA

​Prezydent Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA) Sepp Blatter zapowiedział, że poważnie rozważa, wbrew wcześniejszym deklaracjom o przejściu w 2015 roku na emeryturę, możliwość swojego kandydowania na jeszcze jedną kadencję.

Deklarację Blatter złożył w piątek podczas odbywającego się w stolicy Panamy kongresu Piłkarskiej Federacji CONCACAF (Ameryka Północna, Środkowa i Karaiby).

77-letni szef FIFA funkcję pełni nieprzerwanie od 1998 roku. Jeżeli zostanie ponownie wybrany w 2015 roku to po raz piąty z rzędu obejmie ster światowej piłkarskiej centrali.

W Panamie Blatter przyznał, że chce dokończyć wszystkie rozpoczęte w FIFA reformy, a na to potrzeba sporo czasu i do 2015 roku na pewno proces ten nie zostanie zakończony.

- Nie dokończyliśmy wielu reform, za nami jest dopiero ich pierwsza część. Nadal poważnym problemem jest proceder ustawiania meczów. Musimy także przyjrzeć się politycznej organizacji FIFA - powiedział.

Reklama

Szwajcar przyznał, że zdaje sobie sprawę z tego, że przyjdzie taki moment, gdy będzie musiał definitywnie odejść z FIFA, ale na razie, gdy przeprowadzane są zmiany "nie opuści tej łodzi".

Blatter przewodniczy FIFA od 1998, ale w jej strukturach pracuje od 1975 roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL