Reklama

Reklama

Sepp Blatter będzie ubiegać się o kolejną kadencję w FIFA

Prezydent Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA) Sepp Blatter zapowiedział w piątek, że będzie ubiegać się o piątą kadencję. 78-letni Szwajcar rządzi światowym futbolem od 1998 roku. Wybory odbędą się w maju 2015 roku.

Blatter o swoich planach mówił już w lutym, w rozmowie ze szwajcarską stacją radiową RTS (choć po wyborze w 2011 roku zapowiadał, że to jego ostatnia kadencja). "Nie narzekam na żadne problemy zdrowotne, jestem w dobrej formie. Nie uważam, że powinienem przejść na emeryturę" - mówił wówczas.

Teraz Szwajcar potwierdził chęć startu w kolejnych wyborach na łamach szwajcarskiej gazety "Blick".

"Mój mandat dobiega końca, ale moja misja się nie skończyła" - powiedział Blatter, który kieruje FIFA od 16 lat. Wówczas zastąpił Brazylijczyka Joao Havelange'a. Wcześniej był dyrektorem technicznym i sekretarzem generalnym światowej federacji.

Reklama

Swoją kandydaturę zgłosi oficjalnie prawdopodobnie w czerwcu podczas kongresu FIFA w Sao Paulo. Najpoważniejszym rywalem Blatterem w walce o stanowisko będzie zapewne szef UEFA Francuz Michel Platini, który jednak zapowiedział, że do mistrzostw świata w Brazylii nie przedstawi swojego stanowiska.

Zgłosił się już natomiast inny Francuz - Jerome Champagne, który wcześniej był jednym z najbliższych współpracowników Blattera.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL