Reklama

Reklama

Sensacja! Wiślak w Torino!

Tego się nikt nie spodziewał! W przeddzień walki o Ligę Mistrzów Wisła może stracić uczestnika Euro 2008 Adama Kokoszkę! Młody stoper przechodzi do AC Torino. Na dodatek mistrzowie Polski za wiele na tym nie zarobią, bo ktoś zapomniał przedłużyć kontrakt z "Kokosem".

Dyrektor sportowy Wisły Jacek Bednarz w miniony poniedziałek wrócił z urlopu i sprawy transferowe nie wyglądają wesoło. Nie dość, że krakowianie przegrali wyścig o Macieja Iwańskiego (z Legią) i Roberta Lewandowskiego (z Lechem), to przez własne gapiostwo tracą utalentowanego obrońcę Kokoszkę!

Kokoszka nie krył tego, że ma dosyć siedzenia na ławce w Wiśle i od dłuższego czasu szukał nowego pracodawcy. Rok temu chciał się przenieść do Zagłębia Lubin, gdzie z otwartymi rękoma czekał na niego trener Czesław Michniewicz. Wisła nie zgodziła się sprzedać młodego stopera.

Reklama

Teraz jednak "Biała Gwiazda" nie ma nic do powiedzenia, gdyż "Kokos" zamierza skorzystać z prawa Webstera, które FIFA usankcjonowała w lutym. Na podstawie tego przepisu piłkarz w przypadku umowy wieloletniej, po upłynięciu trzyletniego tzw. okresu ochronnego, może wypowiedzieć kontrakt i zmienić klub. Kokoszka będzie musiał jedynie zapłacić Wiśle odszkodowanie równe dwuletnim zarobkom. Z racji tego, że Adam nie skończył jeszcze 23 lat (dopiero w październiku ukończy 22), do kasy Wisły wpłynie też ekwiwalent za wyszkolenie. Będzie on powiększony o dodatkowe 25 proc. z racji tego, że Kokoszka jest reprezentantem kraju.

Kokoszka pisemnie poinformował już Wisłę, że na zasadzie prawa Webstera odchodzi. Oczywiście pieniądze na ekwiwalent za wyszkolenie i odszkodowanie za zerwanie kontraktu da Kokoszce nowy klub. Problem w tym, że zamiast minimum miliona euro, Wisła dostanie ledwie kilkaset tys. zł!

Sam piłkarz dementuje te informacje. Przysłał do nas maila, z prośbą o nie wprowadzanie kibiców w błąd. Sęk w tym, że Wisła Kraków oficjalnie potwierdza, że Kokoszka poinformował ją pisemnie o zamiarze odejścia w myśl prawa Webstera. - Nie zgadzamy się z interpretacją Adama - podkreśla rzecznik Adrian Ochalik.

AC Torino w minionym sezonie zajęło 15. miejsce w Serie A.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL