Reklama

Reklama

Selekcjoner Węgrów Marco Rossi zakażony koronawirusem

Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Węgier Marco Rossi uzyskał pozytywny wynik na koronawirusa. W czwartek podopieczni włoskiego trenera zagrają z Islandią w barażu o udział w przyszłorocznych mistrzostwach Europy.

Węgierska federacja poinformowała, że Rossi pozostaje w izolacji od zawodników i sztabu kadry narodowej.

Czwartkowe spotkanie odbędzie się przy pustych trybunach w Budapeszcie, o godz. 20.45.

Stolica Węgier jest jednym z miast-gospodarzy Euro.

Zwycięzca meczu Węgry - Islandia trafi do grupy F mistrzostw kontynentu - z broniącą tytułu Portugalią, mistrzem świata Francją i Niemcami.

W czwartek ostatniego rywala poznają także polscy piłkarze, którzy są w gr. E z Hiszpanią i Szwecją. W tzw. ścieżce B Irlandia Północna zagra w Belfaście ze Słowacją.

Reklama

Baraże rozgrywane są w nowej formule. Uczestniczące w nich zespoły wytypowano na podstawie wyników w Lidze Narodów w sezonie 2018/19, a nie w eliminacjach, jak dotychczas. Osiem zespołów podzielono na cztery "ścieżki". W październiku rozegrano półfinały, a 12 listopada odbędą się spotkania już decydujące o awansie.

Baraże miały zostać pierwotnie rozegrane w marcu, natomiast turniej finałowy planowany był na czerwiec i lipiec 2020 roku. Z powodu pandemii koronawirusa i wstrzymania niemal wszystkich rozgrywek sportowych terminarz trzeba było zmienić. Walka o miano najlepszej drużyny na Starym Kontynencie ma się odbyć w dniach 11 czerwca - 11 lipca 2021.

giel/ mm/ krys/Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama