Reklama

Reklama

Selekcjoner Brazylii Mano Menezes zwolniony

Mano Menezes został zwolniony ze stanowiska szkoleniowca piłkarskiej reprezentacji Brazylii - poinformował dyrektor drużyny narodowej Andres Sanchez na piątkowej konferencji prasowej. Za półtora roku w tym kraju odbędą się mistrzostwa świata.


Decyzję podjęto podczas spotkania Sancheza z prezesem brazylijskiej federacji (CBF) Jose Marią Marinem oraz wiceprezydentem Marco Polo del Nero.

50-letni Menezes był szkoleniowcem drużyny narodowej od sierpnia 2010 roku. Reprezentację przejął po mundialu w RPA. Od tego czasu "Canarinhos" rozgrywali niemal wyłącznie spotkania towarzyskie, nie licząc meczów igrzysk olimpijskich w Londynie, gdzie zespół w składzie zbliżonym do drużyny narodowej zdobył srebrny medal.

W Brazylii przyjęto jednak ten wynik z niezadowoleniem, bo to jedyne trofeum, jakiego "Canarinhos" nie mają w kolekcji.

Reklama

Za kadencji Menezesa Brazylijczycy brali także udział w Copa America w 2011 roku, ale odpadli z turnieju już w ćwierćfinale. Wówczas po bezbramkowym remisie ulegli w karnych (0:2) Paragwajowi.

W ciągu niespełna 2,5 roku Brazylia nie wygrała ani jednego spotkania z przeciwnikiem najwyższej klasy. Doznała za to porażek m.in. z Argentyną, Francją i Niemcami.

Bilans drużyny pod wodzą tego szkoleniowca to 21 zwycięstw, sześć remisów i sześć przegranych. Na korzyść Menezesa przemawia fakt, że dał szansę zadebiutować w reprezentacji zawodnikom, którzy dorobili się statusu gwiazdy, takim jak Neymar i Oscar.

Media i kibice od dłuższego czasu krytykowały Menezesa za styl gry oraz wyniki. Zdarzało się, że kadrowicze byli wygwizdywani podczas meczów przed własną publicznością.

Jak donoszą brazylijskie media, następca zwolnionego trenera zostanie ogłoszony w styczniu. Za kandydatów na to stanowisko uważa się Luiza Felipe Scolariego, który poprowadził "Canarinhos" do mistrzostwa świata w 2002 roku, a także Mauricy'ego Ramalho i Tite, szkoleniowców, odpowiednio, Santosu i Corinthians.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy