Reklama

Reklama

Sekretarz generalny FIFA podczas wizyty w Brazylii trafił do szpitala

Przebywający w Brazylii sekretarz generalny Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA) Jerome Valcke trafił do szpitala. Francuz miał ocenić stan przygotowań tego kraju do organizacji przyszłorocznego Pucharu Konfederacji i mistrzostw świata 2014.

Valcke został przyjęty na oddział jednego ze szpitali w Rio de Janeiro z powodu kłopotów z nerkami. Jak poinformował rzecznik prasowy placówki, działacz piłkarski pozostanie w nim aż do wyjaśnienia przyczyny problemów zdrowotnych, ale jego stan nie jest poważny.

W trakcie rozpoczętej we wtorek wizytacji Francuz odwiedził stadiony w Belo Horizonte, Porto Alegre, a następnie udał się do Rio. W pierwszym z wymienionych miast wyraził obawy, że Brazylijczycy nie zdążą na czas przygotować wszystkich sześciu obiektów, na których mają być rozgrywane mecze Pucharu Konfederacji w przyszłym roku.

Reklama

Valcke już wcześniej naraził się gospodarzom mundialu w 2014 roku. W marcu w ostrych słowach skrytykował ich przygotowania do tej imprezy i uznał, że ludzie odpowiedzialni za turniej "potrzebują kopniaka w tyłek". Kilka dni później przepraszał za użycie takiego zwrotu, tłumacząc, że zostało ono niewłaściwie zrozumiane.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL