Reklama

Reklama

Sędzia podyktował karnego, a potem cofnął decyzję. Muszą czekać

Senegal i Gwinea zapewniły sobie wyjście z grupy B w Pucharze Narodów Afryki, który odbywa się w Kamerunie. Na dalsze rozstrzygnięcia muszą czekać piłkarze Malawi.

Przed ostatnią serią spotkań w grupie B prowadził Senegal. I utrzymał pierwszą pozycję, remisując bezbramkowo z Malawi.

Piłkarze "Lwów Terangi" mieli przewagę we wtorkowym meczu, stworzyli sobie kilka sytuacji, ale zabrakło wykończenia.

Malawi na kwadrans przed końcem znalazło się w niebie, ponieważ sędzia odgwizdał dla nich rzut karny. Jednak po interwencji VAR-u i oglądnięciu sytuacji na monitorze cofnął decyzję.

Puchar Narodów Afryki. Rozstrzygnięcia w grupie B

W drugim spotkaniu tej grupy Zimbabwe niespodziewanie pokonało Gwineę 2-1, zdobywając na osłodę pierwsze punkty w tegorocznym Pucharze Narodów Afryki. To spotkanie poprowadziła Salima Mukansanga, zostając pierwszą kobietą, która sędziowała w PNA.

Tym samym fazę grupową Gwinea i Malawi zakończyły z czterema punktami i takim samym bilansem bramkowym 2-2, ale w bezpośrednim meczu ten pierwszy zespół wygrał 1-0, dlatego jest wyżej w tabeli.

Puchar Narodów Afryki:

grupa B
Senegal - Malawa 0-0

Zimbabwe - Gwinea 2-1 (2-0)
Bramki: 1-0 Knowledge Musona (29.), 2-0 Kudakwashe Mahachi (43.), 2-1 Naby Keïta (49.).

Reklama

Tabela:

1. Senegal      3  5  1-0
2. Gwinea      3  4  2-2
3. Malawi       3  4  2-2
4. Zimbabwe  3  3  3-4

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy