Sebastian Szymański zdobył zwycięską bramkę dla Dynama Moskwa

Sebastian Szymański bohaterem Dynama Moskwa! Polski pomocnik w końcówce spotkania zdobył bramkę, która dała jego zespołowi wygraną 3-2 nad FK Ufa.

Spotkanie Ufa - Dynamo miało niecodzienny przebieg. Jeszcze przed przerwą dwie bramki dla gości zdobył Daniił Fomin - obie strzelając z rzutu karnego.

Gdy kwadrans przed końcem dwie żółte kartki w ciągu minuty obejrzał Rusłan Fiszczenko, wydawało się, że Dynamo pewnie wygra to spotkanie. Nic bardziej mylnego. Grająca w dziesiątkę Ufa odrobiła straty, a obie bramki zdobył 21-letni napastnik Hamid Agalarov.

Sebastian Szymański dał wygraną Dynamo Moskwa

Wówczas do akcji wkroczył Szymański, który chwilę wcześniej też został ukarany żółtą kartką. Golem w 89. minucie polski rozgrywający zapewnił zwycięstwo swojej drużynie.

Szymański, który nie znalazł się wśród powołanych na Euro 2020 przez Paulo Sousę, trafił do bramki rywala ładnym, precyzyjnym strzałem głową, wykorzystując dośrodkowanie z lewej strony boiska.

Dynamo odniosło tym samym drugie zwycięstwo w drugiej kolejce ligi rosyjskiej. Ufa ma na koncie dwie porażki.

Liga rosyjska: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy