Reklama

Reklama

Scolari: Neymar jest na tym samym poziomie, co Ronaldo i Messi

Trener reprezentacji Brazylii Luiz Felipe Scolari stwierdził, że Neymar jest jednym z najlepszych piłkarzy świata i udowodnił to już wiele razy.

W lecie tego roku Neymar przeniósł się z Santosu do Barcelony. Brazylijczyk w 11 występach w Primera Divison trafił do siatki rywali cztery razy. O wiele lepiej prezentuje się dorobek strzelecki 21-letniego zawodnika w drużynie narodowej. Neymar ma na koncie 27 goli w 44 występach.

"Neymar jest obecnie na tym samym poziomie, co Cristiano Ronaldo i Lionel Messi" - powiedział Scolari.

W miniony weekend "Canarinhos" nie dali żadnych szans Hondurasowi w meczu towarzyskim rozegranym w Miami. Neymar i spółka rozgromili rywali 5-0. Dla Brazylijczyków jest to kolejny krok w przygotowaniach do przyszłorocznego mundialu, którego będą gospodarzem.

Scolari wie, że jego piłkarze będą musieli poradzić sobie z ogromną presją. Jest jednak przekonany, że "Canarinhos" sprawią radość swoim kibicom. "Zawodnicy wiedzą, że muszą zdobyć Puchar Świata" - wyznał selekcjoner Brazylii. "Jeśli będziemy tak ciężko pracować, jak w ostatnich miesiącach, to możemy podołać wyzwaniu" - dodał.

Scolari zdaje sobie sprawę, że jest kilka zespołów, które będą chciały pokrzyżować szyki gospodarzom mundialu. "Przede wszystkim aktualni mistrzowie świata i Europy Hiszpanie. Jestem także pod wrażeniem tego, co prezentują Niemcy i Argentyńczycy" - ocenił Scolari.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje