Reklama

Reklama

Sam Allardyce selekcjonerem reprezentacji Anglii

61-letni Sam Allardyce został nowym selekcjonerem reprezentacji Anglii - poinformowała angielska federacja na swoim profilu na Twitterze. "Big Sam" podpisał dwuletni kontrakt.

Angielska federacja szukała nowego selekcjonera po tym, jak z pracą pożegnał się Roy Hodgson. Dotychczasowy selekcjoner zrezygnował po blamażu na Euro 2016 (Anglicy odpadli w 1/8 finału po porażce z Islandią).

Wybór działaczy padł na Sama Allardyce'a, który przez ostatni rok prowadził Sunderland. 61-latek podpisał dwuletni kontrakt z możliwością przedłużenia po mundialu w Rosji, jeśli "Synowie Albionu" nie zawiodą oczekiwań na mistrzostwach świata.

"Big Sam" to doświadczony menadżer. W przeszłości pracował m.in. w Boltonie Wanderers, Newcastle United oraz West Hamie United i Blackburn Rovers. W wyścigu o selekcjonerski fotel, Allardyce wyprzedził Steve'a Bruce'a z Hull City.

Reklama

- Jestem zaszczycony, że mogę objąć reprezentację, nigdy nie ukrywałem, że od zawsze chciałem zostać trenerem tej drużyny. Dla mnie to bezapelacyjnie najlepsza robota w całym angielskim futbolu - powiedział Allardyce, cytowany na stronie FA.

- Jakkolwiek będę się głównie zajmował zespołem seniorskim, to chciałbym również przyjrzeć się pracy świetnie zarządzanych drużyn juniorskich - dodał "Big Sam".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama