Reklama

Reklama

Są w strefie spadku. Zmienili więc trenera

Grzegorz Kurdziel został trenerem piłkarzy zamykającego tabelę 1. ligi piłkarskiej GKS Jastrzębie. Podpisał umowę obowiązującą do końca 2022 roku – poinformował klub w komunikacie.

W połowie listopada pracę w Jastrzębiu stracił Jacek Trzeciak, którego kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron. Jego obowiązku czasowo przejęli szkoleniowiec drugiej drużyny Mateusz Galikowski oraz dotychczasowy asystent trenera Łukasz Wróbel.

Grzegorz Kurdziel ostatnio był asystentem Michała Probierza w ekstraklasowej Cracovii. W trakcie kariery piłkarskiej występował m.in. w Zagłębiu Sosnowiec, grając na pozycji bramkarza.

GKS Jastrzębie w bardzo dobrej sytuacji

W poprzedniej kolejce jastrzębianie nie zagrali ze Stomilem Olsztyn w związku z zakażeniem koronawirusem u jednego z członków sztabu i kwarantanną w zespole. - Jestem świadomy, w jakim momencie przejmuję zespół. Przed nami trudne zadanie, ale na pewno nie jest ono niemożliwe. Od wtorku większość zawodników wraca z kwarantanny i zaczynamy przygotowania do meczu z Koroną Kielce. W tym tygodniu liczy się dla nas tylko niedzielne spotkanie - powiedział trener, cytowany w klubowych mediach.

Reklama

Prezes klubu Marcin Ćwikła podkreślił, że zespół potrzebuje impulsu. - Przed nami jeszcze jeden mecz i długi okres przygotowawczy, pozwalający na właściwą reakcję również w zakresie budowy zespołu i niezbędnych korekt przed rundą wiosenną - wyjaśnił, komplementując ekstraklasowe doświadczenie Kurdziela.

Nowy program o Ekstraklasie - Oglądaj w każdy poniedziałek o 20:00!

Jastrzębianie wygrali dwa, a zremisowali siedem z 18 meczów ligowych w tym sezonie. W niedzielę podejmą kielecką Koronę w swoim ostatnim tegorocznym meczu.

pap

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje