Reklama

Reklama

Ruud van Nistelrooy rezygnuje z pracy w kadrze Holandii i wybiera PSV Eindhoven

Słynny w przeszłości piłkarz Ruud van Nistelrooy rezygnuje z pracy z reprezentacją Holandii w roli asystenta Danny'ego Blinda i wybiera nowe wyzwanie. Latem wróci do swego byłego klubu PSV Eindhoven i będzie głównym trenerem młodych napastników.

W czerwcu wygasa jego umowa z holenderską federacją i 39-latek nie zamierza jej przedłużać. Pracował w tej roli od połowy 2014 r., po mundialu, w którym Holandia zajęła trzecie miejsce, najpierw jako asystent Guusa Hiddinka. Miejscowa prasa donosiła już wówczas, że federacja (KNVB) powierzy mu w niedalekiej przyszłości funkcję pierwszego selekcjonera "Pomarańczowych". Tak się jednak nie stało.

Holendrzy pod wodzą Blinda (ma umowę do 2018 r.) nie zdołali zakwalifikować się do tegorocznych finałów mistrzostw Europy. Na razie władze związku nie poinformowały, kto zastąpi Nistelrooya.

Reklama

Były napastnik kadry "Oranje" rozegrał w niej 70 meczów, zdobywając 35 bramek. Występował m.in. w PSV (1998-2001), Manchesterze United (2001-06) i Realu Madryt (2006-10).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy