Reklama

Reklama

Ruszają pracę przy Stadionie Narodowym

Spółka Pol-Aqua zajmie się pierwszym etapem budowy Stadionu Narodowego w Warszawie - powiedział w piątek podczas konferencji z okazji podpisania umowy minister sportu i turystyki Mirosław Drzewiecki.

Zaznaczył, że budowa stadionu zakończy się do 30 czerwca 2011 roku.

W piątek podpisano umowę w tej sprawie z Narodowym Centrum Sportu. Spółka Pol-Aqua złożyła ofertę na kwotę 125,4 mln zł. Minister zaznaczył, że oferty innych spółek opiewały na wyższe sumy.

- Stadion Narodowy jest priorytetem dla wszystkich Polaków i dla ministerstwa. To jest ten moment, na który czekaliśmy wiele miesięcy - dodał Drzewiecki.

Spółka Pol-Aqua w piątkowym komunikacie podała, że na mocy postanowień umowy "P.R.I. Pol-Aqua S.A. zobowiązała się wykonać roboty rozbiórkowe, ziemne oraz związane ze wzmocnieniem gruntu (w tym palowania), na którym zostanie posadowiony wielofunkcyjny Stadion Narodowy w Warszawie".

Reklama

Prezes spółki Marek Stefański powiedział, że prace budowlane ruszą w najbliższy poniedziałek. - Postaramy się nie utrudniać życia warszawiakom. Między godz. 6.00 a 14.00 będziemy starali się jak najmniej jeździć po ulicach. Natomiast jak najwięcej gruzu i ziemi będziemy chcieli wywieźć od godz. 18.00 do rana - zaznaczył.

Stadion Narodowy ma powstać w niecce stadionu X-lecia. Będą na nim rozgrywane mecze mistrzostw Europy w piłce nożnej Euro 2012. Stadion pomieści 55 tys. osób.

Dowiedz się więcej na temat: stadiony | Warszawa | Drzewiecki | minister | Stadion Narodowy | Narodowy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje