Reklama

Reklama

Rusza Murapol Cup, mocna obsada turnieju

Takiej imprezy nie ma nigdzie w Polsce. W sobotę w podkrakowskich Skotnikach rusza Murapol Cup Puchar Akademii Piłkarskiej 21, turniej drużyn U-11, na którym wystąpi m.in. Manchester United! Oprócz „Czerwonych Diabłów” młodzi piłkarze z Valencii, Celtiku Glasgow, Dynama Kijów oraz oczywiście cała polska czołówka.

Murapol Cup z roku na rok zyskuje na prestiżu. Pod Wawelem zjeżdżają coraz to bardziej znane drużyny, ale tym razem udało się przygotować prawdziwy hit. Ściągnięcie Manchesteru United to wielka sprawa i przede wszystkim szansa przyjrzenia się nowym talentom "Czerwonych Diabłów". Szkółka Manchesteru jest prawdziwą kuźnią talentów i od lat stawiana jest innym za wzór szkolenia młodzieży. To właśnie z niej wywodzą się m.in. Paul Scholes, David Beckham czy Ryan Giggs.

- To wielkie wyróżnienie, że młodzi piłkarze z Manchesteru wybrali akurat nasze zaproszenie. Dzięki staraniom dotarliśmy do szefa akademii Briana McClaira. Zaprosiliśmy go na spotkanie do Krakowa i od razu zakochał się w naszym mieście. Stwierdził, że jego piłkarze muszą przyjechać, zagrać w turnieju i zwiedzić Wawel, Rynek i Sukiennice - opowiada Marek Konieczny, szef Akademii i główny pomysłodawca turnieju.

Reklama

Ściągnięcie Manchesteru to nie tylko spore wyzwanie finansowe, ale także logistyczne. - Przywiązują ogromne znaczenie do najdrobniejszy detali. Załatwienie wszystkich formalności było dla nas gigantycznym przedsięwzięciem, ale cieszę się, że wszystko się udało - dodaje Konieczny.

Do Skotnik warto się wybrać nie tylko z uwagi na obecność Manchesteru. W turnieju wystąpią też najlepsi nastolatkowie ze szkółek Valencii, Celtiku Glasgow, Dynama Kijów i słynącego z pracą z młodymi piłkarzy holenderskiego SC Heerenveen.

W Skotnikach nie zabraknie też innych atrakcji. W sobotę od godz. 11 do 17 odbędą się nagrania do konkursu Akademia Cartoon Network-Futbol. Konkurs polega na nagraniu minutowego wideo prezentującego piłkarskie umiejętności uczestników. Do konkursu zgłaszać mogą się dzieci w wieku od 6-15 lat. Główną nagrodą jest sesja treningowa z piłkarzem brazylijskiej reprezentacji narodowej Luizem Gustavo, reprezentantem Brazylii i pomocnikiem VfL Wolfsburg.

Z kolei w niedzielę tuż przed finałem odbędzie się tradycyjny mecz gwiazd. Na boisko wybiegną m.in. Mirosław Szymkowiak, Marcin Kuźba, Tomasz Frankowski, Artur Sarnat, Krzysztof Bukalski i Kazimierz Węgrzyn.

Uczestnicy Murapol Cup

Manchester United, Dynamo Kijów, Valencia CF, SC Heerenveen, Ruch  Chorzów, Celtic, Jagiellonia Białystok, FCB Escola Varsovia, Leeds United, Lechia Gdańsk, Legia Warszawa, Akademia Piłkarska 21

Program turnieju:6 czerwca (piątek):
20:00 - losowanie grup turniejowych (Muzeum Lotnictwa Polskiego)

7 czerwca (sobota)
09:00-14:00 gry eliminacyjne (J&J Sport Center, Winnicka 40, Skotniki)

8 czerwca (niedziela)
09:00 - 13:00 gry finałowe (J&J Sport Center, Winnicka 40, Skotniki)
11:20 "Mecz Gwiazd"
12:20 Finał
13:00 Zakończenie turnieju

Autor: Krzysztof Oliwa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL