Rumunia - Hiszpania 1-2. Sergio Ramos dostał kartkę z kuriozalnego powodu

Reprezentacja Hiszpanii pokonała w czwartek 5 września na wyjeździe Rumunię 2-1 i jest bardzo bliska awansu na Euro 2020. Jednym z bohaterów spotkania był Sergio Ramos. Strzelił gola, ale "cieszynkę" przypłacił żółtą kartką.

Zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

Hiszpanie długo nie mogli znaleźć sposobu na fenomenalnie broniącego Cipriana Tatarusanu, ale Ramos zachował zimną krew i wykorzystał rzut karny w 29. minucie, dając prowadzenie swojemu zespołowi.

Ciesząc się z gola, wykonał gest noszenia okularów. Rumuńscy kibice na stadionie w Bukareszcie byli wściekli, że ich zespół stracił gola w takich okolicznościach i jeszcze głośniej gwizdali niż za każdym razem, gdy Ramos był przy piłce.

Kapitan Hiszpanii i Realu Madryt nie cieszy się sympatią fanów wielu drużyn ze względu na ostry styl gry.

Gdy niemiecki sędzia Deniz Aytekin zobaczył "cieszynkę" Ramosa, odebrał ją jako prowokację wobec miejscowych kibiców i ukarał Hiszpana żółtą kartką.

Ramos nie wiedział, o co chodzi. Próbował wytłumaczyć arbitrowi, że zrobił ten gest na cześć swojego bratanka, aby go pocieszyć, bo chłopak musi nosić okulary.

Aytekin zrozumiał znaczenie gestu piłkarza dopiero w przerwie i przeprosił kapitana Hiszpanii. - W tak wielkim hałasie trudnio jest zrozumieć znaczenie - tłumaczył.