Reklama

Reklama

Rummenigge: Mundial w Katarze powinien być w kwietniu

Jest nowy pomysł, dotyczący mundialu w Katarze w 2022 roku. Zdaniem dyrektora Bayernu Monachium Karla-Heinza Rummenigge, MŚ 2022 powinny odbyć się w kwietniu.

To alternatywa do propozycji FIFA i UEFA, które rozważają przeniesienie turnieju na jesień lub zimę.

"W tej chwili rozpatrywane są dwie propozycje: Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) opowiada się za listopadem, natomiast Europejska Unia Piłkarska (UEFA) - za styczniem. Naszym zdaniem turniej powinien rozpocząć się w kwietniu i potrwać do końca maja" - powiedział były reprezentant RFN, cytowany w "The Times".

W przyszłym tygodniu FIFA ma obradować w Zurychu w celu rozwiązania problemu z terminem mundialu. MŚ nie mogą odbyć się z czerwcu i lipcu, wzorem dotychczasowych, ponieważ temperatury w Katarze są w tym czasie zbyt wysokie.

Reklama

Rummenigge, który jest także przewodniczącym związku europejskich klubów (ECA), uważa, że jego propozycja jest najbardziej optymalna.

"Oczywiście już w tym okresie jest gorąco, ale temperatura nie powinna przekroczyć 35 stopni. Mecze można rozgrywać o 19. i 21.30 lokalnego czasu, wtedy w Europie jest godzina 17. i 19.30. To nie stanowi problemu, dlatego na pewno przedstawimy naszą propozycję na spotkaniu FIFA 3 listopada" - poinformował Rummenigge.

Gospodarzem MŚ za cztery lata będzie Rosja, a tytułu bronić będą Niemcy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje