Reklama

Reklama

Rozlosowano grupy piłkarskich MŚ do lat 20

W Auckland rozlosowano we wtorek podział zespołów w fazie grupowej piłkarskich mistrzostw świata do lat 20. Turniej odbędzie się na przełomie maja i czerwca w Nowej Zelandii.

W Mistrzostwach wezmą udział 24 drużyny, wśród nich zabraknie broniących tytułu Francuzów, którzy nie przebrnęli przez eliminacje.

Na razie nieznane pozostają reprezentacje, które reprezentować będą Afrykę. Przedstawicieli "Czarnego Lądu" poznamy po młodzieżowym Pucharze Narodów Afryki, który odbędzie się w marcu.

W Nowej Zelandii nie zabraknie egzotycznych zespołów. Udział w imprezie zapewniły sobie reprezentacje Birmy, Panamy, czy Fidżi.

24 zespoły podzielono na sześć grup, po cztery drużyny w każdej. Do 1/8 finału awansują po dwie najlepsze reprezentacje z każdej z grup oraz cztery, które uplasują się na trzecich miejscach i będą miały najlepszy współczynnik punktowy.

Reklama

Najciekawiej zapowiadają się spotkania w grupie E, gdzie zagrają Brazylijczycy, Węgrzy, Koreańczycy z Północy oraz najlepszy zespół młodzieżowego Pucharu Narodów Afryki.

Mistrzostwa Świata do lat 20 rozpoczną się 30 maja, a zakończą 20 czerwca. Największe talenty piłkarskie globu rywalizować będą w siedmiu miastach, na siedmiu stadionach.

Grupa A: Nowa Zelandia, Ukraina, USA, Birma

Grupa B: Argentyna, Panama, trzecia drużyna PNA U-20, Austria

Grupa C: Katar, Kolumbia, Portugalia, czwarta drużyna PNA U-20

Grupa D: Meksyk, wicemistrz Afryki, Urugwaj, Serbia

Grupa E: mistrz Afryki, Brazylia, Korea Północna, Węgry

Grupy F: Niemcy, Fidżi, Uzbekistan, Honduras

Kamil Kania

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL