Reklama

Reklama

​Rozłam w światowym futbolu. 15 europejskich federacji grozi Fifie odejściem

15 europejskich federacji piłkarskich zagroziło wystąpieniem ze struktur FIFA - donoszą brytyjskie media. Wszystko w związku z nadal forsowanym przez prezydenta międzynarodowej federacji Gianniego Infantino pomysłem na organizację mundialu co dwa lata.

Gianni Infantino chce przeforsować swoje kontrowersyjne plany na organizacje mistrzostw świata w cyklu dwurocznym, zamiast obowiązującego obecnie, zakładającego mundial raz na cztery lata.

Prezydent FIFA ma wsparcie wielu piłkarskich federacji oraz uznanych w świecie futbolu postaci, jak na przykład Arsene Wenger. Ostateczna batalia w tej sprawie ma odbyć się w grudniu, w głosowaniu w tej sprawie udział wezmą wszyscy członkowie (211 federacji).

Wszystkie skróty Ligi Mistrzów online w Interia Sport - ZOBACZ!

Reklama

FIFA forsuje pomysł na mundial co dwa lata. 15 zbuntowanych krajów

Gianni Infantino ma kolejny pomysł: Mundial 2030 w Izraelu i ZEA

Według informacji medialnych w opozycji znajduje się wiele krajowych związków piłkarskich, a co najmniej kilkanaście z nich zagroziło wystąpieniem ze struktur FIFA. Na czele tego "puczu" nieoficjalnie stoi UEFA i jej szef Aleksander Czeferin.

Niepotwierdzone plotki głoszą, że wśród najbardziej "zbuntowanych" i gotowych na odejście z FIFA krajów są przede wszystkim przedstawiciele północnej Europy: Dania, Finlandia, Islandia, Norwegia, Szwecja i Wyspy Owcze. Mają one wsparcie krajów, których ligi uchodzą za czołowe klubowe rozgrywki świata.

MR 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy