Reklama

Reklama

Rozbudowy stadionu Wisły ciąg dalszy

Na ostatnim posiedzeniu rady miasta poprzedniej kadencji zawiązano spółkę między Gminą Kraków a Wisłą SSA w sprawie budowy nowego stadionu.

Miasto miało z budżetu na ten cel przeznaczyć 3,6 mln zł pod warunkiem, że właściciel Wisły Bogusław Cupiał miał otrzymać teren, na którym stoi stadion, w dzierżawę, bo prawo do użytkowania, którym dysponuje, jest za słabe.

Reklama

Decyzja w sprawie terenów miała zostać wydana, gdy tylko zostanie mianowany nowy komendant wojewódzki policji, gdyż terenem dysponuje MSW.

- Myślę, że nastąpi to na początku stycznia, i wtedy inwestycja ruszy - obiecywał Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa. Nowy komendant został powołany, a parafki pod decyzją o zmianie tytułu prawnego wciąż nie ma. Kibice zainteresowani sprawą stadionu zaczynają się niecierpliwić i powstają plotki o niechęci nowego komendanta do Wisły.

- Nic takiego nie ma miejsca - powiedział INTERIA.PL rzecznik Małopolskiej Policji nadkom. Dariusz Nowak. - Do połowy lutego odbędzie się spotkanie władz miasta, policji i przedstawicieli Wisły. Na tym spotkaniu pan komendant przedstawi swoją propozycję dotyczącą zgody na zmianę tytułu prawnego terenów Wisły i zobaczymy czy zostanie ona zaakceptowana. Jest to propozycja, która powinny zadowolić wszystkie strony - dodał Nowak.

Sprawa budowy stadionu przy ul. Reymonta ciągnie się od bardzo dawna. Metę trudnych negocjacji widać już bardzo wyraźnie, ale co jakiś czas coś staje na przeszkodzie w osięgnięciu celu. Przy dobrej woli obu stron, do 15 lutego sprawa powinna zostać definitywnie rozwiązana, aby prace mogły rozpocząć się jak najszybciej. Jest wielka szansa, że na wiosną ruszą prace przy budowie trybun na wiślackim stadionie.

Dowiedz się więcej na temat: Wisła | stadiony | budowy | komendant

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje