Reklama

Reklama

Rosyjscy piłkarze Aleksander i Kirył Kokorin warunkowo zwolnieni

Rosyjscy piłkarze, bracia Aleksander i Kirył Kokorin, skazani w maju przez sąd w Moskwie za udział w bójce i wandalizm na kary pobytu w kolonii karnej, zostali przez sąd okręgowy w Biełgorodzie warunkowo zwolnieni.

Wniosek trzeciego skazanego Pawła Mamajewa także został rozpatrzony pozytywnie. Jak poinformował adwokat sportowców Jurij Padałko, jeżeli prokuratura nie odwoła się od tego orzeczenia, wszyscy zostaną zwolnieni 17 września.

W pierwszej instancji w maju 2019 bracia Kokorin otrzymali wyrok 18 miesięcy pobytu w kolonii karnej, Mamajew - 17.

Do bójki z udziałem Kokorina i Mamajewa doszło 8 października w jednej z moskiewskich kawiarni. Gdy jeden z klientów zwrócił im uwagę na głośne zachowanie, zaczęli go obrażać i bić. Incydent został zarejestrowany na nagraniu wideo, które pojawiło się w internecie.

Reklama

Poszkodowanym okazał się urzędnik Ministerstwa Przemysłu i Handlu Rosji Denis Pak, a ucierpiał także drugi pracownik resortu. Obaj musieli zwrócić się po pomoc medyczną do szpitala. Zgłosili się też na policję. Pak poinformował, że został uderzony krzesłem w głowę. Prawnik urzędnika przekazał także, że jego klient został również znieważony na tle narodowościowym.

Mamajew grał ostatnio w klubie piłkarskim FK Krasnodar, Kokorin - w Zenicie Sankt Petersburg. Oba kluby potępiły zachowanie swoich piłkarzy, przy czym Krasnodar rozwiązał kontrakt z Mamajewem.

Przed bójką w kawiarni piłkarze mieli pobić także kierowcę prezenterki telewizyjnej Olgi Uszakowej. Zaś źródła w Rosyjskich Kolejach ujawniły, że sportowcy zachowywali się agresywnie w pociągu nocnym, którym jechali do Moskwy po niedzielnym meczu ich drużyn w Sankt Petersburgu.

27-letni Kokorin wystąpił dotychczas w 48 meczach reprezentacji Rosji, w których strzelił 12 goli. W połowie marca doznał ciężkiej kontuzji kolana, przez co nie mógł zagrać w mistrzostwach świata w swoim kraju. Starszy o trzy lata Mamajew zaliczył 15 występów w kadrze narodowej w okresie od 2010 do 2016 roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje