Rosja - Portugalia 1-0 w eliminacjach MŚ 2014

Reprezentacja Rosji pokonała w Moskwie Portugalię 1-0 w meczu grupy F eliminacji piłkarskich mistrzostw świata w Brazylii. Zwycięskiego gola dla "Sbornej" strzelił w 6. minucie Aleksandr Kierżakow.

Grupa F eliminacji MŚ - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

Rosjanie rozpoczęli z werwą i choć piłkarze Portugalii zaczęli opanowywać sytuację na murawie, to w 6. minucie Aleksandr Kierżakow wykorzystał prostopadłe podanie i w sytuacji sam na sam pokonał Rui Patricio.

Portugalczycy rzucili się do ataku. Bardzo aktywny był Cristiano Ronaldo. Goście dominowali, jednak mieli problemy z przebiciem się przez zagęszczoną defensywę rywali, na dodatek bardzo dobrze bronił Igor Akinfiejew.

Zespół trenera Paolo Bento także po przerwie nie mógł skruszyć rosyjskiego muru, z kolei gospodarzom nie udawało się skontrować. Długie podania w kierunku osamotnionego napastnika nie przynosiły efektów. Świetną okazję wypracowali dopiero w 82. minucie, lecz strzał Aleksandra Kokorina obronił Rui Patricio, a dobitka Romana Szirokowa była niecelna.

"Sborna" prowadzi w tabeli grupy F z kompletem punktów po trzech meczach.

Rosja - Portugalia 1-0 (1-0)