Rooney poprowadził MU do awansu

Manchester United awansował do piątej rundy Pucharu Anglii. "Czerwone Diabły" pokonały na Old Trafford Portsmouth FC 2:1.

Sir Alex Ferguson postanowił w sobotę dać odpocząć kilku zawodnikom. Skorzystał na tym m.in. Tomasz Kuszczak, który zastąpił w bramce Edwina van der Sara. Menedżer MU na ławce posadził również Wayne'a Rooneya, ale gdy długo utrzymywał się bezbramkowy remis, po godzinie zdecydował się wpuścić go na murawę.

I był to strzał w dziesiątkę. Właśnie podstawowy napastnik reprezentacji Anglii zdobył oba gole dla gospodarzy. W 77. minucie wykorzystał podanie Ryana Giggsa i z pięciu metrów pokonał Davida Jamesa, a w 83. z ponad 20 metrów przelobował bramkarza rywali.

Goście zdołali zdobyć tylko honorowego gola. W 87. minucie Kuszczak zostal pokonany przez Nwankwo Kanu, który zmienił lot piłki po uderzeniu Miguela Pedra Mendesa.

Wyniki sobotnich meczów IV rundy Pucharu Anglii:

Barnet - Plymouth 0:2 (0:0)

Bramki - Aljofree (67., karny), Sinclair (83.)

Birmingham City - Reading 2:3 (0:2)

Bramki: Taylor (47.), Larsson (90.) - Kitson (3.), Lita (41., 82.)

Blackpool - Norwich 1:1 (0:1)

Bramki - Evatt (52.) - Huckerby (45.)

Bristol City - Middlesbrough FC 2:2 (0:2)

Bramki: Keogh (53.), Murray (59.) - Yakubu (4.), Christie (23.)

Crystal Palace Londyn - Preston North End 0:2 (0:0)

Bramki - Nugent (46.), Wilson (83.)

Derby County - Bristol Rovers 1:0 (0:0)

Bramka - Peschisolido (82.)

Fulham Londyn - Stoke City 3:0 (2:0)

Bramki: Montella (11.), McBride (39.), Radzinski (54.)

Ipswich Town - Swansea 1:0 (0:0)

Bramka - Lee (64., karny)

Luton Town - Blackburn Rovers 0:4 (0:2)

Bramki: Derbyshire (10., 56.), McCarthy (37.), Pedersen (74.)

Manchester United - Portsmouth FC 2:1(0:0)

Bramki: Rooney (77., 83.) - Kanu (87.)

Tottenham Londyn - Southend 3:1 (1:0)

Bramki: Keane (12.), Jenas (50.), Mido (76.) - Eastwood (69., karny)

Wolverhampton Wanderers - West Bromwich Albion

Dowiedz się więcej na temat: united | karny | bramka | Manchester United | city | Old Trafford | Manchester | Londyn | bramki | Rooney