Reklama

Reklama

Ronaldo może wystąpić na IO w Rio de Janeiro

Cristiano Ronaldo, gwiazda Realu Madryt, może wystąpić w reprezentacji Portugalii na przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.

30-letni napastnik "Królewskich" świetnie spisuje się w rozgrywkach klubowych, ale w kadrze nie odnosi już takich sukcesów (jedynie drugie miejsce na Euro 2004 i trzecie na Euro 2012).

Tymczasem Portugalia już zakwalifikowała się do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, dzięki byciu w najlepszej czwórce mistrzostw Europy U-21, odbywających się w Czechach, a we wtorek zagra w finale tej imprezy ze Szwedami.

Fernando Gomes, prezes Portugalskiego Związku Piłki Nożnej (FPF), powiedział, że plany dotyczące Rio 2016 są dopiero w powijakach, ale dodał, że udział Ronalda jest brany pod uwagę.

Reklama

"To możliwe" - stwierdził Gomes w rozmowie z Globo Esporte.

"Możemy wziąć trzech graczy powyżej 23. roku życia. Ronaldo jest jedną z opcji, ale na razie nie myśleliśmy o tym za bardzo" - dodał.

W turnieju piłkarskim na igrzyskach olimpijskich wystąpi 16 drużyn, z Europy będą cztery: Portugalia, Szwecja, Niemcy i Dania.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL