Robben bohaterem, kanonada Arsenalu

Manchester United pokonał w Birmingham Aston Villę 3:0, Arsenal rozbił w Londynie Blackburn Rovers 6:2, a Chelsea ograła na wyjeździe Wigan Athletic 3:2 w najciekawszych sobotnich spotkaniach 19. kolejki angielskiej Premier League.

Na Villa Park głównym aktorem spotkania był niemiłosiernie wygwizdywany przez kibiców Cristiano Ronaldo. Bardzo aktywny i efektownie grający na murawie Portugalczyk strzelił dwie bramki dla "Czerwonych Diabłów". Do siatki gospodarzy trafił także, po kapitalnym uderzeniu z woleja, Paul Scholes.

Podopieczni sir Alexa Fergusona utrzymali w ten sposób dwupunktową przewagę nad Chelsea Londyn. Obrońcy tytułu po dramatycznym meczu wygrali na wyjeździe z Wigan Athletic 3:2. Na JJB Stadium, "The Blues" po dwóch świetnych asystach Arjena Robbena, zamienionych na bramki przez Franka Lamparda i Salomona Kalou, po pół godzinie gry prowadzili już 2:0. Ambitnie walczący gospodarze, po dwóch golach Emila Heskeya, kwadrans przed końcem doprowadzili jednak do wyrównania. Cenne zwycięstwo i trzy punkty zapewnił Chelsea w drugiej minucie doliczonego czasu świetnie dysponowany tego dnia Arjen Robben. Holenderski pomocnik zaskoczył Chrisa Kirklanda płaskim strzałem zza linii pola karnego i Jose Mourinho znów mógł triumfować.

Humory przed świętami poprawili swoim kibicom piłkarze Arsenalu. "Kanonierzy" rozbili na Emirate Stadium Blackburn Rovers 6:2. Dwa razy bramkarza rywali pokonał Robbie van Persie, a na listę strzelców wpisali się również Gilbert Silva, Aleksander Hleb, Emmanuel Adebayor oraz Mathieu Flamini. Obie bramki dla gości zdobył Shabani Nonda.

Czwartą wygraną z rzędu zanotował Liverpool FC. "The Reds" tym razem ograli u siebie Watford 2:0. Na Anfield Road do siatki popularnych "Szerszeni" trafiali dwie minuty po przerwie Craig Bellamy oraz dwie minuty przed końcem Xabi Alonso. Jerzy Dudek, podobnie jak Tomasz Kuszczak z ManU, oklaskiwał zwycięstwo kolegów z ławki rezerwowych.

Zobacz WYNIKI spotkań 19. kolejki Premier League oraz TABELĘ angielskiej ekstraklasy

Dowiedz się więcej na temat: kolejka | Premier League | bramki | Blackburn Rovers