Reklama

Reklama

Rijkaard: To wynik pracy

- Zdobycie mistrzostwa Hiszpanii jest produktem ciężkiej pracy przez cały rok. To dowodzi, że została ona dobrze wykonana - powiedział o Frank Rijkaard, trener FC Barcelona, który w sobotę wywalczył swój pierwszy tytuł z tym zespołem.

- To mistrzostwo dedykuje moim graczom, którzy wykonali wspaniałą pracę, a także naszym kibicom, którzy cały czas nas dopingowali, choć czasami było ciężko - dodał Holender.

Reklama

- Jechaliśmy do Walencji na spotkanie z Levante po to, aby uzyskać rezultat, który da nam tytuł, ale wiedzieliśmy, że mecz nie będzie łatwy, gdyż gospodarze walczą o utrzymanie i każdy punkt jest dla nich bardzo cenny - stwierdził Rijkaard, po zremisowanym 1:1 pojedynku.

- Nikt nie może powiedzieć, że nie zasłużyliśmy na ten tytuł. W przekroju całego sezonu byliśmy najlepsi i najbardziej regularni. Ten tytuł wiele dla nas znaczy, gdyż został zdobyty po latach suszy - powiedział Carles Puyol, kapitan Barcelony. Dla niego to pierwszy taki sukces w karierze! Ostatni raz Katalończycy świętowali mistrzostwo w 1999 roku (w sumie mają ich na koncie już 17).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama