Reklama

Reklama

Reprezentacja Polski zagra w marcu na Stadionie Śląskim. To może być najważniejszy mecz eliminacji!

29 marca reprezentacja Polski rozegra mecz na Stadionie Śląskim w Chorzowie - postanowił zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej. Rywalem "Biało-Czerwonych" ma być Szwecja lub Czechy. W tej chwili nie wiadomo jeszcze czy będzie to mecz o stawkę. Wszystko zależy od tego, kto awansuje do finału baraży o udział w mistrzostwach świata w Katarze. W optymistycznym założeniu na Śląskim może odbyć się najważniejszy mecz Polaków w obecnych eliminacjach do mistrzostw świata!

Wiadomo, że mecz pierwszej rundy baraży o awans do mistrzostw świata 2022, w którym Polska zagra z Rosją, odbędzie się 24 marca na Łużnikach w Moskwie. 

Najważniejszy mecz eliminacji na Stadionie Śląskim?

Jeśli "Biało-Czerwoni" wygrają, to wiadomo już, że w decydującym meczu o awans na mundial zmierzą się ze Szwecją lub Czechami. 

PZPN zdecydował, że to spotkanie zostanie rozegrane 29 marca na Stadionie Śląskim! Natomiast jeśli Polacy nie pokonają Rosji, zmierzą się w Chorzowie w meczu towarzyskim z przegranym barażu Szwecja - Czechy.

PZPN wizytował Stadion Śląski

Mecz nie odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie, bo przez kolejną falę pandemii powstanie tam szpital tymczasowy. Spotkanie przejmie więc legendarny dla polskiej reprezentacji obiekt, na którym reprezentacja wielokrotnie rozgrywała mecze, które decydowały o awansie do mistrzostw świata.

Reklama

- Mieliśmy wizytację przedstawicieli związku, którzy oglądali nowe centrum konferencyjne. Widzieli też prezentację o dopasowaniu tego miejsca do międzynarodowych standardów. Z  centrum do sektora można dojść w minutę. Delegaci ze związku byli zadowoleni, a potrzeby których wymagał związek - spełnione - mówi Bartłomiej Kowalski, dyrektor Stadionu Śląskiego. Potem, 13 stycznia obiekt wizytował jeszcze prezes Cezary Kulesza i również wyjechał z Chorzowa zadowolony. - Modernizując obiekt robimy to również w kontekście piłki nożnej. Chcemy organizować duże imprezy a futbol - obok lekkoatletyki - jest dla nas najważniejszy - podkreśla Kowalski.

Paweł Czado

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy