Reklama

Reklama

Reprezentacja Iraku może rozgrywać mecze towarzyskie u siebie

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) częściowo zniosła nałożony na Irak zakaz rozgrywania międzynarodowych meczów w tym kraju, pozwalając na organizowanie spotkań towarzyskich.

Komitet Wykonawczy, który obradował w Zurychu, pozytywnie odniósł się do wniosku Irackiej Federacji. "Otrzymaliśmy powiadomienie od FIFA, że organizacja zgodziła się na częściowe zniesienie zakazu. Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości pozwoli nam na rozgrywanie wszystkich innych spotkań w ojczyźnie" - powiedział wiceprezes krajowej federacji Abdulkhaleq Massud.

Jak dodał, już w najbliższy wtorek Irak podejmie Syrię w mieście Arbil. To tam odbył się we wrześniu 2011 roku mecz eliminacji mistrzostw świata przeciwko Jordanii (0:2), po którym FIFA wprowadziła zakaz, podyktowany względami bezpieczeństwa. Wówczas krytykowano zamęt administracyjny i organizacyjny - spotkanie opóźniło się o kilka minut z powodu awarii elektryczności, a na stadion wpuszczono większą liczbę kibiców niż obiekt mógł pomieścić.

Reklama

W efekcie Irak nie mógł rozgrywać w roli gospodarza spotkań eliminacyjnych do olimpijskiego turnieju piłki nożnej na igrzyskach w Londynie.

Reprezentacja Iraku nie wystąpiła w oficjalnym meczu w stolicy kraju Bagdadzie od 2003 roku, kiedy rozpoczęła się interwencja wojsk USA i NATO. Rywali podejmuje w Katarze.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje