Reklama

Reklama

​Reprezentacja Argentyny. Lionel Messi wraca do kadry po trzymiesięcznym zawieszeniu

Świetne wieści dla kibiców "Albicelestes"! Po trzymiesięcznym okresie zawieszenia do drużyny prowadzanej przez trenera Lionela Scaloniego wraca jego bardziej znany imiennik - Messi.

W sierpniu gwiazdor Barcelony został zawieszony przez Południowoamerykańską Konfederację Piłki Nożnej (CONMEBOL), za krytykę, skierowaną pod jej adresem. Wszystko zaczęło się od przegranego przez Argentynę półfinałowego starcia w Copa America z Brazylią (0-2). Messi miał wtedy spore pretensje do sędziów. Zapytany, czy nie obawia się zawieszenie za swoje komentarze, odpowiedział, że "trzeba powiedzieć prawdę".

Sytuacja powtórzyła się w meczu o trzecie miejsce z Chile. "Albiceletes" zdołali wygrać 2-1, lecz przez większość spotkania musieli sobie radzić bez swojego najlepszego zawodnika. Messi został wyrzucony z boiska w 37. minucie za przepychankę z Garyym Medelem (jego rywal także obejrzał czerwoną kartkę).

Reklama

Po końcowym gwizdku arbitra Messi nie odebrał medalu. Był bowiem wzburzony po tym, co się stało. "Nie poszedłem na ceremonię z kilku powodów. Nie chcę być częścią tego spektaklu zepsucia, tego braku szacunku. Jesteśmy zmęczeni korupcją, sędziowaniem i tym wszystkim, co psuje widowisko" - powiedział dziennikarzom w strefie mieszanej.

Za te słowa musiał odbyć karę trzech miesięcy zawieszenia, a także zapłacić grzywnę w wysokości 50 000 dolarów.

Teraz Messi wraca do drużyny narodowej i będzie mógł wyprowadzić ją w roli kapitana w meczach towarzyskich z Brazylią (15.11) i Urugwajem (18.11).

Warto odnotować, że wśród powołanych znalazł się także Sergio Aguero, którego również zabrakło we wrześniowych i październikowych starciach reprezentacji.

TB

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL