Reklama

Reklama

Remis Arki z Legią na początek

Powrót Arki Gdynia po 23 latach do piłkarskiej elity był dość udany. Podopieczni Mirosława Dragana w inaugurującym spotkaniu sezonu 2005/06 bezbramkowo zremisowali z Legią Warszawa.

Powrót Arki Gdynia po 23 latach do piłkarskiej elity był dość udany. Podopieczni Mirosława Dragana w inaugurującym spotkaniu sezonu 2005/06 bezbramkowo zremisowali z Legią Warszawa.

Taki wynik to sukces gospodarzy, którzy od 36. minut grali w dziesiątkę, kiedy czerwoną kartkę ujrzał napastnik Benjamin Imeh (za uderzenie Wojciecha Szali).

Kibice w Gdyni byli bardzo spragnieni piłki na wysokim poziomie. Na pierwszy mecz nowego sezonu na stadion przy ul. Olimpijskiej przyszedł komplet publiczności, czyli ponad 10 tysięcy.

Nie zobaczyli oni co prawda wielkiego widowiska, ale także nie musieli się wstydzić za grę swoich ulubieńców. Legia miała optyczną przewagę, ale bardzo rzadko potrafiła stworzyć sobie jakąś groźna sytuację pod bramką debiutującego w ekstraklasie Michała Chamery.

Reklama

Wystarczy napisać, że to gospodarze mieli najlepszą okazję do zdobycia gola. Po uderzeniu Grzegorza Pilcha w 49. minucie piłka trafiła w poprzeczkę bramki strzeżonej przez innego debiutanta Łukasza Fabiańskiego.

W ogóle w niedzielnym meczu kilku piłkarzy po raz pierwszy pojawiło się na ekstraklasowych boiskach. W Arce czterech (oprócz Chamery - Łukasz Kowalski, Krzysztof Sobieraj i Radosław Bartoszewicz), a w Legii dwóch (oprócz Fabiańskiego - Dawid Janczyk).

Mimo że bramki nie padły zapraszamy do obejrzenia skrótu z tego meczu w naszym Magazynie Ligowym (http://magazynligowy.interia.pl/).

Zobacz opis meczu Arka Gdynia - Legia Warszawa

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy