Reklama

Reklama

Rekord publiczności na meczu kobiet, lecz strata dla federacji

Mecz towarzyski kobiet Szwecja - Niemcy (1-2) rozegrano w sobotę przy rekordowej publiczności na Friends Arena w Sztokholmie, lecz pomimo sprzedania 31 tysięcy biletów Szwedzka Federacja Piłkarska (SvFF) poniosła straty. Powodem były niskie ceny wejściówek.

- Jest to rekord, który bardzo cieszy, lecz wynik finansowy już nie, ponieważ wpływy są niższe niż koszt wynajęcia obiektu. Powodem są ceny biletów. Najtańsze były sprzedawane w cenie 50 koron (5 euro), podczas gdy na mecze męskiej reprezentacji rozpoczynają się od 150. Pomimo straty jesteśmy jednak zadowoleni, ponieważ intensywnie pracujemy nad podniesieniem atrakcyjności kobiecego futbolu - wyjaśnił dyrektor handlowy w SvFF Michael Jiffer.

Mecz był częścią kampanii równouprawnienia rozpoczętej przez SvFF zaraz po zakwalifikowaniu się Szwedek do mistrzostw świata, które odbędą się w dniach 7 czerwca-7 lipca we Francji.

Reklama

- Bardzo ważne było, aby wybrać jak najatrakcyjniejszego rywala i na pierwszy mecz towarzyski udało się pozyskać Niemki, co przyciągnęło publiczność - powiedziała selekcjonerska Marika Domanski Lyfors.

Drugim elementem była decyzja, aby po raz pierwszy w historii Szwedki rozegrały spotkanie nie - jak dotychczas - w Goeteborgu, lecz na Friends Arena w Sztokholmie, stadionie narodowym reprezentacji mężczyzn.

Trzecim będzie znaczne podwyższenie premii wypłacanych przez SvFF za wynik osiągnięty podczas MŚ - wyjaśnił Jiffer.

Zbigniew Kuczyński

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama