Reklama

Reklama

Real i Atletico z zakazami transferowymi

FIFA odrzuciła odwołanie Realu Madryt i Atletico Madryt. Oznacza to, że przez dwa najbliższe okna transferowe oba kluby nie będą mogły dokonywać transferów.

Zakaz dotyczy jedynie pozyskiwania zawodników. Kluby mogą natomiast sprzedawać piłkarzy.

Tegoroczni finaliści Ligi Mistrzów przez dwa okna transferowe nie będą mogli wzmacniać swoich drużyn. FIFA dopatrzyła się uchybień w podpisywaniu umów z młodymi zawodnikami i w związku z tym zakazała drużynom transferów (naruszenie artykułów 5., 9., 19., 19bis., jak i aneksów 2. i 3. do Regulacji Statusu i Transferu Zawodników FIFA).

Przez dwa najbliższe okna transferowe Real i Atletico nie mogą kupować nowych zawodników. Oznacza to, że ani w styczniu, ani w lipcu 2017 do klubów nie trafią nowi piłkarze.

Reklama

Okazuje się więc, że ostatnim transferem Realu był sprowadzony tego lata za 30 mln euro Alvaro Morata z Juventusu Turyn. Trener Zinedine Zidane może żałować zachowawczej polityki transferowej, bo w tym okienku zdecydował się raczej na okrojenie kadry niż jej wzmocnienie.

Dość dużo wydało natomiast Atletico, które łącznie przeznaczyło na nowych graczy 81 mln euro. Na Estadio Vicente Calderon przyszli m.in. Nicolas Gaitan, Kevin Gameiro czy Sime Vrsaljko.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy