Real goni Barcę

Real Madryt pokonał Racing Santander 5:0 w sobotnim spotkaniu 35. kolejki Primera Division. Po dwa gole zdobyli Ronaldo i Raul Gonzalez, a jednego dołożył Michael Owen.

Obecnie strata drugich w tabeli "Królewskich" do liderującej Barcelony zmalała do trzech punktów, ale Katalończycy swoje spotkanie w tej serii rozegrają w niedzielę na Mestalla w Walencji.

Pierwszy gol Ronaldo w sobotnim spotkaniu, strzelony z rzutu karnego, był jego setną bramką w Primera Division.

Walczący o utrzymanie Real Mallorca zremisował z Osasuną Pampeluna 1:1. Prowadzenie dla gospodarzy zdobył w 33. minucie Francisco Farinos. Chwilę później szansę na wyrównanie miał Savo Milosević, ale piłka po jego "główce" trafiła w słupek. Co Serbowi nie udało się wtedy, udało się na siedem minut przed końcem meczu.

Trzy punkty zainkasował natomiast Athletic Bilbao. Baskowie, którzy walczą o europejskie puchary, pokonali Real Saragossa 2:0. Zwycięstwo Athletikowi zapewniły bramki zdobyte przez Ismaela Urzaiza i Mariego Lacruza. Ten pierwszy w czwartek przedłużył kontrakt z Bilbao do 2007 roku.

W ostatnim sobotnim meczu Real Betis pokonał w derby Sevillę 1:0. Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył Ricardo Oliveira. Brazylijczyk po indywidualnej akcji, strzałem zza pola karnego pokonał Antonia Notario. Dzięki temu zwycięstwu gospodarze, którzy awansowali na piąte miejsce w tabeli, wciąż liczą się walce o Ligę Mistrzów mając po obecnej kolejce tylko trzy punkty straty do lokalnego rywala.