Rasiak gwiazdą meczu!

Grzegorz Rasiak strzelił dwa gole, dzięki czemu jego Derby County pokonało w Londynie zespół West Ham 2:1 w meczu 30. kolejki angielskiej Division One.

Na Upton Park napastnik reprezentacji Polski trafił do siatki "Młotów" w 10. i 63. minucie spotkania.

Pierwszego gola Rasiak zdobył głową, a drugiego strzałem z woleja, zapewniając tym samym ekipie Derby pierwsze od 29 lat zwycięstwo na stadionie West Ham United. Po tym zwycięstwie popularne "Barany" awansowały na 8. miejsce w tabeli zaplecza Premier League.

Po 30. kolejkach rozgrywek, 16-krotny reprezentant Polski, który dołączył do Derby County w połowie września 2004 roku i nie wystąpił w pierwszych dziewięciu spotkaniach, ma w dorobku 11 goli i zajmuje 15. miejsce w klasyfikacji strzelców.

Rasiak jest powołany przez selekcjonera Pawła Janasa na dwa towarzyskie mecze z Białorusią (9 i 12 lutego).