Reklama

Reklama

Rafał Kurzawa odszedł z duńskiego Esbjerg fB

Duński Esbjerg fB nie przedłużył wypożyczenia Rafała Kurzawy. Siedmiokrotny reprezentant Polski nie uchronił zespołu przed spadkiem z duńskiej ekstraklasy.

Wobec tego Kurzawa wróci do francuskiego SC Amiens, z którego był wypożyczony do Esbjerg fB. Pomocnik ma ważny kontrakt z francuskim zespołem jeszcze przez kolejny sezon. Niewykluczone jednak, że już latem poszuka sobie nowego zespołu, a Amiens nie będzie miało nic przeciwko sprzedaży Polaka. Dotychczasowa przygoda Kurzawy z tym klubem nie była zbyt udana.

Reklama

27-letni skrzydłowy dwukrotnie był wypożyczany z Amiens do Danii - najpierw do FC Midtjylland (dziewięć meczów, jedna bramka, dwie asysty), a ostatnio Esbjerg fB. 

Wiosną Kurzawa był podstawowym zawodnikiem Esbjerg, lecz sezon zakończył się spadkiem klubu z duńskiej ekstraklasy. Kurzawa zagrał w 13 spotkaniach, notując dwie bramki i cztery asysty.

Pomocnik w sierpniu 2018 roku trafił do Francji z Górnika Zabrze, którego był kluczowym zawodnikiem. Dobra forma z tamtego okresu zaowocowała powołaniem na mundial, w czasie którego asystował nawet przy bramce Jana Bednarka w meczu z Japonią.

Ogółem w reprezentacji Polski Kurzawa rozegrał siedem spotkań. Po raz ostatni był powołany przez Jerzego Brzęczka w październiku 2018 roku.

WG

Dowiedz się więcej na temat: Rafał Kurzawa | esbjerg fb

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje