Reklama

Reklama

Raczej nie stracimy Euro

Polska i Ukraina raczej nie utracą prawa do organizacji Euro 2012, ale zostaną prawdopodobnie znowu przywołane do porządku przez UEFA za opóźnienia w przygotowaniach do turnieju - pisze w środę "France Football", prestiżowe francuskie czasopismo o tematyce piłkarskiej.

W czwartek i piątek we francuskim Bordeaux odbędzie się posiedzenie Komitetu Wykonawczego UEFA, na którym mają zapaść ostateczne decyzje w sprawie organizacji Euro 2012. Drugiego dnia posiedzenia eksperci mają przedstawić 15 członkom Komitetu techniczny i polityczny raport na temat stanu przygotowań do organizacji mistrzostw Europy w piłce nożnej.

Gazeta przypomina na stronach internetowych, że od czasu przyznania Polsce i Ukrainie organizacji zawodów UEFA już wiele razy wzywała oba państwa, na razie bez większego skutku, by zabrały się energicznie "do roboty".

Reklama

"Do mistrzostw zostało jeszcze trzy i pół roku, ale powolne tempo niektórych prac, budowy stadionów czy przygotowania zaplecza pozasportowego, wystawia Komitet na ciężką próbę" - zauważa "France Football". I stawia pytanie: "czy (Komitet Wykonawczy UEFA) przywoła organizatorów po raz kolejny do porządku?". Po czym sam odpowiada: "Ta hipoteza jest najbardziej prawdopodobna, choć ostatnie pogłoski mówią o planie B, ze Szkocją czy Rosją w roli głównej", tak jak wcześniej chodziły słuchy o oddaniu Euro 2012 Hiszpanii czy Włochom. Jednak, dodaje "France Football, "UEFA do tej pory zawsze dementowała te plotki".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje